AVATUD

T K N R 10.00 - 18.00
L 10.00-14.00
Iga kuu viimasel reedel suletud
Samadel kellaaegadel on avatud Avalik Internetipunkt

Reede, 11. juuni 2010

Lugemissoovitus

Tutipäev
Uulu Põhikooli tutipäeval tulid üheksanda klassi õpilased raamatukogkku, et avaldada tänu siiani tehtud koostöö eest. Külastajatele sooviti edu algavateks eksamiteks.

Kooli viimasel nädalal külastasid parimad lugejad Sigrit Salusoo 6. klassist, Margit Priidik 7. klassist ja Marlen Tammik 8. klassist raamatukogu ja tegid suviseid lugemisplaane. Vaatasime üle telefoninubrid, et jätkata suvel koostööd.
LUGEMISSOOVITUS
Lugesin hiljuti Allan Keiani raamatut "Otsetee paradiisi".
See on lugu 16-aastasest imekaunist väikealevi tüdrukust Maarjast, kes ilmsüütult põhikooli viimasest klassist välja heidetakse. Seejärel pole noore neiu elus aga enam miski endine. Pealinna elukeerisesse sattunud, seisab tüdruk silmitsi maailmaga, milleks vast ükski teismeline valmis ei ole. Esialgu nii ahvatlevana tunduva töökoha taga stiilses vanalinna-lounge`is peitub aga lõks, tubli ettekandjaameti asemel tuleb tegelikult kliente hoopis teistmoodi teenindada.
Juba esimesel sumedal pealinnaööl tehakse aga neiule pakkumine, mida kaaluks ehk nii mõnigi teine temaealine. Kõigest üheainsa reisiga on võimalik teenida rahahunnik, mille kokkuajamiseks mõnel teisel noorukil kuluks pikki väsitavaid kuid. See saatuslik reis muudab Maarja jaoks sõna otseses mõttes kõik.
Põnev ja kaasahaarav romaan viib lugeja inimeste keskele, kellest me kõik oleme kuulnud, teame, et nad on siinsamas meie keskel, kuid ometigi suudavad nad endi pahupoolt ühiskonnas väga hästi peita. Olgu nendeks siis alatud sutenöörid, julmad narkoärikad või silmakirjalikud supermodellid.
Raamatu "Otsetee paradiisi" autor Allan Keian on lubanud tulla septembris Uulu Põhikooli lugejatega kohtuma. Soovitan seda teost lugeda üheksanda klassi õpilastel ja õpetajatel.

Uulu raamatukogu soovib kõigile väkestele ja suurtele raamatusõpradele ilusat koolivaheaega, kosutavat suvepuhkust ning palju päikest.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar