AVATUD

T K N R 10.00 - 18.00
L 10.00-14.00
Iga kuu viimasel reedel suletud
Samadel kellaaegadel on avatud Avalik Internetipunkt

Reede, 3. juuni 2011

Lastekaitsepäev raamatuga...

...ja naeratava päikesega algas vallamaja ees pargis asuvas avaras valges telgis ehk Uulu raamatutoas kell 16.00. See tore pidupäev avati Alja Chepurnaya luuletusega "Sirelite haldjas". Raamatutoas oli näitus "Uued raamatud lapse lugemislaual", lisaks mõned lauad, toolid lugemiseks ja kirjutamiseks. Lapsed istusid laudade ümber ja vaatasid raamatuid. Emad lugesid koolieelikutele ette raamatutest. Mesimummide rühma lapsed tulid õpetajaga vaatama raamatunäitust ja vastasid lemmikraamatu küsimustele.

Raamatutoas toimus esialgu viktoriin lasteaialastele, mida käidi tegemas koos lapsevanemaga üksi, paari, kolme kaupa. Kiirem vastaja sai kommi. Huvi asja vastu oli suur. Samal ajal toimus väljakul ka palju muud tegevust. Tund aega hiljem kuulutati välja viktoriin koolilastele. Nutikas poiss oli Sander Salusoo, kes võitis mitu kommi.
Päeva jooksul vastasid lapsed raamatukogus ja hiljem raamatutoas järgmistele küsimustele: Mis on sinu lemmikraamat? ja Miks see raamat meeldib? Vastasid 18 raamatusõpra. Kõige noorem vastaja oli 2-aastane Lisanna, kelle vastus sai kirja pandud ema abiga.

Auhindamine toimus kolmes vanusegrupis: koolieelikud, noorem kooliiga, vanem kooliiga. Parimad vastajad Leandra, Mihkel, Annika, Karl, Maido, Raili, Martin, Erkki, Mariliis, Janeli said diplomi ja auhinna.

Piduliku punkti lastekaitsepäevale panime järgmisel päeval raamatukogus, kus Mesimummide rühma lapsed vastasid seitsmele viktoriini küsimusele. Meie lapsed on väga targad ja teadsid kõiki vastuseid. Jagasime välja lemmikraamatu auhinnad ja tegime pilti.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar