AVATUD

T K N R 10.00 - 18.00
L 10.00-14.00
Iga kuu viimasel reedel suletud
Samadel kellaaegadel on avatud Avalik Internetipunkt

Teisipäev, 5. november 2013

RÄNDNÄITUS

Rändnäitusel "Eesti raha margast euroni" käsitletakse nelja Eesti vääringut - mis tähistas eestlaste iseolemise algust 1918. aastast; krooni, mis hakkas kehtima 1. jaanuarist 1928 ja oli igapäevases ringluses kuni 25. märtsini 1941; krooni taassündi 1992. aastal ja käibimist kuni 1. jaanuarini 2011, mil Eesti võtab kasutusele euro. Kroon käibis euroga veel kaks nädalat.
Rändnäitus "Eurosüsteem" annab ülevaate eurosüsteemis tegutsevate keskpankade tegevusest ja tutvustab 2002. aasta 1. jaanuarist käibele tulnud ühisraha eurot. 
Toodud on seitsme eri nimiväärtusega pangatähtede kujundus ja turvaelemendid ning kaheksa eri nimiväärtusega müntide ühise külje erinevad kujundused ja mündi osad. 
Rändnäitus "Eesti raha margast euroni" on valminud Eesti Panga muuseumi koostöös doktor Ivar Leimuse (Eesti Ajaloomuuseumi teadusdirektor) ja kunstnik hr Tiit Jürnaga.
Rändnäitus "Eurosüsteem" on jätkuks eelmisele osale. Ühist raha eurot kasutavad Euroopa riigid moodustavad euroala ja sellest tulenevalt on toodud Eesti Panga kui euroalas tegutseva liikmesriigi keskpanga ülesanded ja tegevus. Kõigi eurot kasutavate riikide keskpanku koos Euroopa Keskpangaga nimetatakse eurosüsteemiks.
Näitust saab vaadata Uulu Kultuuri- ja Spordikeskuse fuajees ja raamatukogus 5. jaanuarini.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar