AVATUD

T K N R 10.00 - 18.00
L 10.00-14.00
Iga kuu viimasel reedel suletud
Samadel kellaaegadel on avatud Avalik Internetipunkt

Neljapäev, 27. november 2014

Uued lasteraamatud

Uulu Lasteaia juhataja Krista Pulk tuli minu juurde palvega, et tutvustada lastevanematele  mõnel pärastlõunal raamatukogus olevat lugemisvara. Pakkusin neile raamatutega tutvumise võimalust 23. novembril kell 16.30 lasteaia saalis. Raamatute "kompott" sai selline. 
Ilusate piltidega ja trükitähtedega pappraamatud kõige pisematele raamatusõpradele on "Kodutalu loomapered", kust laps saab ise lugeda või kuulata lugu sellest, kuidas lehmale sündinud vasikat tulevad uudistama teised taluloomad oma lastega ja "Seiklus metsas", lugu jutustab sellest, kuidas Hirveke ja Jänku teiste toredate loomade abiga metsast imelise tiigi ja kose leiavad. "Juku ja Juta aabitsast" leiate toredaid anekdoote, mis muudavad lapse jaoks lugema õppimise lõbusaks, raamatu autor Anu Rooseniit. "Öökull Öösikese aabits", autor Linda Tross, on mõeldud erineva ettevalmistusega 1. klassi lastele lugema õppimiseks. Meie laste lemmikuks on saanud rootsi kirjanik Jujja Wieslander Mamma Muu lugudega. Trükitähtedega raamatus "Mamma Muu ja Varese jõuluaskeldused" on lõbusad lühikesed lookesed, mis on seotud nuputamise ja arvutamisega. Ja nüüd tulevad lastele ettelugemise raamatud. Kärt Hellerma raamat "Poiss ja kaja" on jutustus maal suve veetvast linnapoisist. Inrek Koff on kirjutanud raamatu "Koju". Teisipäev oli eriline, sest Madis pidi esimest korda ise lasteaiast koju minema. Täitsa üksi! Pärast teisipäeva tuli alati kolmapäev ja kolmapäev oli Madisel kodupäev. Aino Perviku raamatus "Roosaliisa prillid" otsustasid prillid, et näitavad Roosaliisale maailma võimalikult meeldivalt. Imbi Saariku kogupereraamat "Seiklusrikas suvepäev" on hea õhtune lugemine 3-7 aastastele. Lõpetuseks veel üks raamat lastevanematele: Osho "Raamat lastest". See on teejuht täiskasvanutele, et nad teadvustaksid, kui palju nende käitumine lapsi mõjutab. Me õpime, millal laste eest hoolitseda ja neid kaitsta ning millal lasta neil omaette tegutseda, et nad oskaksid elust rõõmu tunda ja saavutaksid oma kõrgeima potentsiaali. 
Lapsevanemad astusid saalist läbi ja vaatasid uusi raamatuid, neist mõni lubas hiljem raamatukogu külastada. Sellist koostööd lasteaiaga on vaja jätkata, sest uusi raamatuid ilmub ka tulevikus. Tänan neid, kes saalist läbi astusid. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar