AVATUD

T K N R 10.00 - 18.00
L 10.00-14.00
Iga kuu viimasel reedel suletud
Samadel kellaaegadel on avatud Avalik Internetipunkt

reede, 5. november 2010

Maagiline põhjala


8.-14. novembril toimub põhjamaade raamatukogunädal
"Maagiline põhjala". Põhjala saagad ja mütoloogia on oluliselt mõjutanud põhjamaade tänapäeva fantaasiakirjandust. Karm loodus, pimedus ja äng kujundasid müstikal põhineva jutustamisstiili, mille abil vestjad püüdsid selgitada üleloomulikke loodusnähtusi.

Põhjamaade fantaasiakirjanduse maailmas elavad trollid, muumid, nõiad ja haldjad. Äratuntavalt põhjamaise loomu ja välimusega ebamaised olendid, kes elavad metsades, koobastes, kivides, puudes ja kaljudes.

Selle aasta etteloetavate tekstide abil püütakse leida seoseid põhjamaade algupärase kirjanduse ja nüüdisaegse fantaasiakirjanduse, müütide ja tegelikkuse, mineviku ja oleviku vahel.

10. 11. kell 8.40 Uulu Põhikooli raamatukogus loevad lapsed ette katkendeid Islandi kirjaniku Magnasoni raamatust "Sinise planeedi lugu". Et hämaraid hommikuid on nädala jooksul rohkem, siis on ettelugemiseks valitud veel Taani kirjaniku L. Kaaberboli raamat "Nägija tütar" ning "Torupill ja haldjad": iiri muinasjutte.

Järgmisel nädalal loetakse Uulu Lasteaias ette H. C. Anderseni muinasjutte.

Detsembri algul räägitakse raamatusõprade jututoas põjamaade kirjandusest.

Uulu raamatukogus on väljas raamatunäitus "Maagiline põhjala", mille teevad kaunimaks Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindusest Eestis saadud pildid.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar